रुसले गरेको आक्रमणमा ३१ हजार युक्रेनी सैनिकको मृत्यु भएको जेलेन्स्कीको दाबी

कीएभ । भोलोदोमिर जेलेन्स्कीले रुसले गरेको आक्रमणमा ३१ हजार युक्रेनी सैनिक मारिएको बताएका छन् । युक्रेनी राष्ट्रपतिले रुसी सैन्य योजनालाई सहयोग पुग्ने भएकाले घाइतेको संख्या भने नदिने बताएका हुन् ।

 

सामान्यतया, युक्रेनी अधिकारीहरूले हताहतको तथ्याङ्क सार्वजनिक गर्दैनन् र अन्य अनुमानहरू धेरै उच्च छन्। रक्षा मन्त्रीले युक्रेनका लागि सबै पश्चिमी सहायताको आधा ढिलाइ भएको प्रतिक्रिया दिएपछि जेलेन्स्कीको यो भनाई आएको हो। जेलेन्स्कीले आइतबार रूसले दाबी गर्दै आएको तथ्याङ्कको प्रतिक्रियामा अद्यावधिक गरिएको मृतकको संख्या प्रदान गरिएको बताए ।

‘यस युद्धमा ३१,००० युक्रेनी सैनिकहरू मरेका छन्। ३००,००० वा १५०,००० होइन, वा पुटिन र उनको झुटो समूहले के भने। तर यी प्रत्येक मृत्यु हाम्रो लागि ठूलो क्षति हो,’ उनको भनाई थियो ।  युद्धमा भएको व्यापक क्षतिको बारेमा बोल्दै जेलेन्स्कीले रुसले कब्जा गरेको युक्रेनको क्षेत्रमा हजारौँ नागरिकको मृत्यु भएको तर वास्तविक संख्या भने थाहा नभएको बताए।

अमेरिकी अधिकारीहरूले गत अगस्टमा मारिएका युक्रेनी सैनिकहरूको संख्या ७०,००० रहेको र करिब १२०,००० घाइते भएको बताएको थियो। जेलेन्स्कीले युद्धमा हालसम्म १८०,००० रूसी सैनिकहरू मारिनुका साथै दशौं हजार बढी घाइते भएको दाबी गरे।

-रा.पा.

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 Pranmancha All right reserved Site By : Himal Creation